Damdocka biskvihuvud

436089

BISKVI DAMDOCKA, 1800-talets slut, huvud med sköld otydligt märkt:256 eller 236, insatta fasta blå ögon, sluten mun, bemålat och skulpterat blont hår, kropp i stoppat tyg/vit nappa, halvarmar i celluliod, klädd i blommig klänning, längd ca 60 cm

Senare arm, en arm saknas, kropp med slitage

Diverse, Leksaker

Monter 13

Damdocka biskvihuvud

Budhistorik (5 bud)
3040135
500
3040121
450
3040027
3035355
3025720

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.