Kämmer & Reinhardt biskvi docka

436029

KÄMMER & REINHARDT BISKVI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt "K*R, Simon & Halbig, 126, 50", insatta bruna blundögon i glas sk "Flirty eyes", öppen mun, brun hårperuk, kulledat "Toddler" kropp i trä och massa, klädd i strumpor och skor, vita underbyxor med spets, vit klänning, längd ca 60 cm

Ett finger saknas, färgen på ögonlocken med slitage

Diverse, Samlarobjekt, Leksaker

Budhistorik (15 bud)
3039978
3039984
3039978
950
3039982
900
3039978
850

Slutpris SEK:
105 EUR, 118 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.