Lisa Larson "Charlotta"

436023

LISA LARSON, figurin, Charlotta, Gustavsberg, chamotte, delvis glaserat, formgiven 1958-73, signerad L.L., höjd ca 16 cm

Krackeleringar, möjligen glasyrbotfall på hårknut samt mindre nagg vid fötter/tillverkningsdefekter

Keramik/Porslin

Monter 10

Lisa Larson

Budhistorik (12 bud)
3034765
1 300
3033888
3033276
3022552
3029844
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.