Matbord empire

436020

MATBORD, 1800-talets början, empire, fanérat i mahogny, pelarfot, skulpterade stödben med hjultrissor i mässing, höjd ca 74, diameter 134, 5 iläggsskivor vardera bredd 58 cm medföljer

Senare stödben i valnöt, bruksslitage, ytskador

Ändringar/tillägg
Skall vara 5 iläggsskivor

Möbler, Matbord

Rum 22

Matbord empire

Budhistorik (16 bud)
3039867
6 400
3039864
5 600
3039862
4 400
3039860
4 200
3039858

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.