Anna Gardell Ericson

435993

ANNA GARDELL ERICSON (1853-1939): Skärgårdsidyll, signerad och daterad Anna Gardell 1874, olja på pannå, ca 24x35 cm

Utställd: ''Kvinnliga Konstnärer'' Oktober 1987, RB Konsthandel

Konst, Äldre måleri

Anna Gardell Ericson

Budhistorik (20 bud)
3028922
10 500
3035170
10 500
3028922
9 600
3035168
9 400
3028922
9 200

Slutpris SEK:
10 500
1 002 EUR, 1 127 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.