Anders Zorn etsning

435966

ANDERS ZORN (1860-1920): "På Hemsö", signerad Zorn, signerad och daterad i plåten Zorn 1917, etsning, ca 20,0x14,9 cm
LITTERATUR: Hjert & Hjert 281

Gulnad

Monter 10

Anders Zorn etsning

Budhistorik (20 bud)
3033756
7 600
3033760
7 400
3033756
7 200
3033750
7 000
3033748
6 800

Slutpris SEK:
7 600
774 EUR, 936 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.