Carl Larsson etsning

435961

CARL LARSSON (1853-1919): "Kersti i svart", signerad C.L. i blyerts, etsning, état 1 (av 2), ca 14,8x19,9 cm, utförd 1909, efter en akvarell från 1905 föreställande konstnärens dotter Kersti.
LITTERATUR: Hjert & Hjert 68

Gullnad

Monter 9

Carl Larsson etsning

Budhistorik (21 bud)
3033563
4 400
3032451
4 200
3032377
3031474
2 600
3031473
2 400

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.