Skålfat tallrik tenn

435958

SKÅLFAT, TALLRIK, tenn, stämplade Jönköping 1763 resp, Norrköping, höjd 5,5, diameter 33 resp. 21 cm

Skålfat med lagningar

Metall, Allmoge

Monter 7

Skålfat tallrik tenn

Budhistorik (12 bud)
3033651
900
3030525
850
3033645
3030525
750
3033642
700

Slutpris SEK:
900
92 EUR, 111 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.