Figuriner 1700-tal Carl Theodor Frankenthal

435952

CARL THEODOR, Frankenthal (1762-95), figuriner, 1 par, porslin, polykromt bemålade, höjd ca 13-14 cm
Skador: Pojkens grässtrån med smärre nagg

Pojkens grässtrån med smärre nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (14 bud)
3032769
1 900
3032730
1 800
3032729
1 700
3032728
1 600
3032727

Slutpris SEK:
1 900
181 EUR, 204 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.