Bordslampa Kina 1700-tal

435947

BORDSLAMPA, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, balusterformad, dekor av tupp vid pion i emaljfärger, totalhöjd ca 47 cm

Ursprungligen lockurna, borrad för el, smärre mynningslagning

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 8

Bordslampa Kina 1700-tal

Budhistorik (14 bud)
3032653
2 400
3032643
3032635
3032547
1 900
3032634
1 800

Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.