Servisdelar, flingods, 1700-tal

435937

SERVISDELAR, 26 delar, 1700-talets slut, flintgods, dekor av vinlövsbård i rött, grönt och svart, bestående av: 12 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, två fat och ett fiskgaller

mindre nagg, två tallrikar med spricka, två mindre fat medföljer

Keramik/Porslin

Budhistorik (8 bud)
3032267
4 200
3020289
3020288
3 800
3019895
3019016

Slutpris SEK:
4 200
401 EUR, 451 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.