Ljuskrona med droppformade prismor

435854

LJUSKRONA, 1900-tal, troligen inköpt på Svenskt Tenn, 6-armad, stomme i mässing klädd med pärlor, behängd med droppformade turkosa prismor och ljusmanschetter, höjd ca 57 cm

Ändringar/tillägg
Slitage, enstaka prismor saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Budhistorik (13 bud)
3033103
5 200
3033093
5 000
3033101
5 000
3033093
3 800
3033090
3 600

Slutpris SEK:
5 200
543 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.