Tallrikar Kina

435853

TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, 1700-tal samt 1800-tal, mandarinporslin, kanton (med senare hänkel i vitmetall), diameter ca 23-24 cm

Mandarintallriken med nagg, kantontallriken med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Tallrikar Kina

Budhistorik (3 bud)

3033327
3032717
3032235

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.