Wedgwood Napoleon Ivy

435710

WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", matservis, 67 dlr, porslin, England, 1900-tal, bestående av: 10 flata mattallrikar, 14 djupa mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 12 frukostskålar, terrin, såssnipa, 2 uppläggningsfat, skål, tekanna, gräddkanna, sockerskål, mattallrikens diameter ca 25 cm

Vissa delar 2:a sortering, såssnipan med nagg, annat nagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 6

Wedgwood Napoleon Ivy

Budhistorik (33 bud)
3032565
13 500
3033702
13 000
3032565
12 500
3033474
12 000
3032565
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 288 EUR, 1 449 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.