Cigarettetui

435702

CIGARETTETUI, sterlingsilver, 1900-talets början, svensk importstämpel, dekor i emaljfärger av vilande kvinna, invändigt förgyllt, med gåvosinskription, utsida med infällda namnteckningar i guld, ca 1,5, 10x7,5 cm, vikt ca 180 g

Ytslitage

Silver

Cigarettetui

Budhistorik (17 bud)
3024462
8 200
3030019
8 200
3024462
7 400
3030018
7 200
3024462
5 800

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.