Salvador Dali brons

435695

SALVADOR DALÍ (Spanien 1904-1989):
Fågelmannen, signerad och numrerad Dali, H.C, gjutarmärkt G. Rudier, Paris, patinerad brons, höjd 20, inkl sockel 28 cm

Sockel med skador

Konst, Skulpturer

Salvador Dali brons

Budhistorik (11 bud)
3033542
8 800
3032195
8 600
3032103
8 400
3022380
8 200
3021701
8 000

Slutpris SEK:
8 800
840 EUR, 944 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.