Spegellampett Karl Johan

435649

SPEGELLAMPETT, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 1 ljus, fanérad i mahogny, ljusarm i smide, dekor av förgyllt beslag, svagt fasetterat spegelglas, ca 60x40 cm

Smärre fanérbortfall, senare ljusarm, foliering med smärre skador

Speglar

Rum 22

Spegellampett Karl Johan
Budhistorik (15 bud)
3031172
950
3030926
900
3030854
850
3030925
3030854
750

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.