Carl Milles brons

435576

CARL MILLES (1875-1955): Lekande elefanter, signerad och daterad Carl Milles 1911, grönpatinerad brons, höjd ca 22 cm

Lagningar på benen, repa på en elefantrygg

Konst, Skulpturer

Carl Milles brons

Budhistorik (30 bud)
3031619
28 000
3031613
27 000
3031609
26 000
3031611
26 000
3031609
25 000

Slutpris SEK:
28 000
2 671 EUR, 3 004 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.