Figur Kina

435562

FIGUR, porslin, Kina, 1800-tal, polykromt bemålad i emaljfärger, i form av en av de åtta taoistiska odödliga, höjd ca 24 cm

Armen lagad, slitage

Orientaliskt, Porslin

Figur Kina

Budhistorik (4 bud)

3028137
700
3027236
650
3022818
600
3016558

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 75 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.