Vas Kina

435498

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, hänklar i form av djurhuvuden, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger samt järnoxid, botten med "hemlig, an hua" stämpel, höjd ca 28 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina

Budhistorik (5 bud)
3030232
500
3030098
450
3029396
3029116
3017109

Slutpris SEK:
500
52 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.