Pastejform omkring 1800

435464

PASTEJFORM, omkring 1800, lergods, bronsbemålad, lockknopp i form av liggande lejon, dekor i relief av antikiserande scener, höjd ca 19, 27x19 cm

Nagg, lagningar, bronsbemålad

Keramik/Porslin

Pastejform omkring 1800

Budhistorik (8 bud)
3031724
1 800
3016656
1 700
3031720
1 700
3016656
1 600
3031718

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.