Tallrikar Berlin

435438

BERLIN, tallrikar 12 st, porslin, 1800-talets andra hälft, "Stockholm", handmålad polykrom dekor bl a ur Esaias Tegnérs "Frithiofs saga", diameter ca 21 cm

Smärre enstaka fotringsnagg

Keramik/Porslin

Tallrikar Berlin

Budhistorik (18 bud)
3031857
4 200
3031879
4 200
3031857
3031874
3 800
3031857
3 600

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.