Nils Justelius tennljusstakar

435421

NILS ERIC JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1820-1866): 1 par, tenn, stämplade Nils Justelius, Ekesiö, räfflat kolonnskaft på kvadratisk fot, höjd ca 11,5 cm vardera

Ljushattar saknas, bucklor/skador

Metall, Belysning, Diverse

Monter 3

Nils Justelius tennljusstakar

Budhistorik (6 bud)
3029193
550
3021478
500
3018087
450
3017203
3016363

Slutpris SEK:
550
52 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.