Skål och vas

435416

SKÅL och VAS, 2 st, 1900-talets första hälft, graverad dekor av fåglar resp dansande flickor, skålen signerad Kjellander, höjd ca 9,5 resp 26 cm, skålens diameter ca 20 cm

Smärre repor. Vas med fotringsnagg samt kantavslag. Skål med etikettrester

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 1

Skål och vas

Budhistorik (4 bud)

3028320
450
3026595
3028318
3026595

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.