Vaser Orrefors

435410

ORREFORS, vaser, 2 st, Nils Landberg och Sven Palmqvist, signerade Orrefors Landberg 2412. B1.0.resp. Orrefors P. 2600 B2.2.a , dekor i form av flicka med fåglar resp. flicka med blomster, höjd ca 24 cm vardera

Landbergvasen med mindre nagg samt gravyr, båda med bläckpåskrifter i botten.

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Vaser Orrefors

Budhistorik (5 bud)
3029440
500
3029250
450
3028831
3025824
3015720

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.