Tvättfat Imari

435396

TVÄTTFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 39 cm

Lagningar, nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 21

Tvättfat Imari

Budhistorik (1 bud)

3019858
2017-01-20 22:02:06

2017-01-25 kl 20:45
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.