Glasvas Vicke Lindstrand

435379

VICKE LINDSTRAND, vas, glas, signerad Orrefors T.9.R.A.5., optikblåst, med slipad och graverad dekor av sjöjungfru med skepp, gravyr "Sandhamnsregattan 1940 1 Pris", höjd ca 27 cm

Repor, gravyr, botten med påskrift

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 1

Glasvas Vicke Lindstrand

Budhistorik (15 bud)
3029524
3028958
3027744
900
3027580
850
3027446

Slutpris SEK:
105 EUR, 118 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.