Tallrikar Rörstand

435364

TALLRIKAR, 5 st., flintgods, Rörstrand, 1800-talets början, genombrutet brätte med målad dekor i grönt, diameter 23,5 cm, en tallrik med lagning medföljer

Slitage

Keramik/Porslin

Monter 2

Tallrikar Rörstand

Budhistorik (6 bud)
3029423
2 600
3029419
2 400
3029422
2 400
3029419
3029345

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.