Kandelabrar fransk empire

435346

KANDELABRAR, 1 par, fransk empire, omkring 1820, för 5 ljus vardera, förgylld brons, dekor med tuppar, kannelerad stomme, höjd 45,5 cm

Senare ljusmanchetter, bruksslitage

Metall, Belysning

Kundcenter

Kandelabrar fransk empire

Budhistorik (14 bud)
3028502
17 000
3026090
15 500
3024152
15 000
3023386
14 500
3022459
10 500

Slutpris SEK:
17 000
1 622 EUR, 1 824 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.