Skeppsporslin

435329

SKEPPSPORSLIN, Kungliga Svenska segelsällskapet, ca 35 dlr., Nordiska Kompaniet, Rörstrand, dekor av blå bård samt "SSS", i trälåda, bestående av: 4 mattallrikar, 4 assietter, 2 uppläggningsskålar, 4 kaffekoppar med fat, 4 glas, bestick 12 dlr., lådans mått 26x38 cm, höjd ca 25 cm

Smärre slitage, lådan med repor

Keramik/Porslin, Nautica/Technica

Skeppsporslin

Budhistorik (47 bud)
3029205
8 200
3029206
8 000
3029205
7 800
3029203
7 600
3029198
7 400

Slutpris SEK:
8 200
836 EUR, 1 010 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.