Gösta Adrian-Nilsson 1952

435326

GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965):
Komposition, monogramsignerad och daterad GAN 52, akvarell, 24x33 cm;

PROVENIENS:
Uppsala Auktionskammare, 2013, auktionsnummer 418.

Monter 3

Gösta  Adrian-Nilsson 1952

Budhistorik (24 bud)
3029156
14 000
3029151
13 500
3029144
13 000
3029139
12 500
3029138
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 427 EUR, 1 725 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.