Ritningar över trädgårdar av Axel Olsson 1890-tal

435306

11 TRÄDGÅRDSRITNINGAR AXEL OLSSON (titel på pärmen). Ca 1895-97.
Originalpärm, mått 65x55 cm, teckningar i varierande mått, bl a. Salsta slott, Sjötäppan Saltsjöbaden.

Nött solkad pärm, ritningar med fläckar, vissa skador.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Rum 7, Hylla 7

Budhistorik (10 bud)
3029105
1 600
3021336
3021336
1 300
3015442
3015442

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.