På kryss med Ellinor med dedikation av Taube 1923

435280

DEDIKATION OCH DIKT AV TAUBE. TAUBE, EVERT. På kryss med Ellinor. 1923.
Dedikation med dikt till Aron och Ruth Gerle på smutstitelbladet, daterad julafton 1923.
Originalomslag.

Aron Gerle (1860-1930, svensk konstnär).

Något nött, tejplagningar, några smärre revor.

Böcker/Kartor, Skönlitteratur

Budhistorik (14 bud)
3027806
3028883
1 400
3027806
1 300
3026850
3026850
750

Slutpris SEK:
153 EUR, 185 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.