Wien Levade - Spanische Reutschule

435268

FIGURIN, "Levade - Spanische Reutschule", porslin, Österrike, Wien, 1900-tal, i form av stegrande häst, botten med tillverkarstämpel samt "Made in Austria" höjd ca 21 cm

Öronen med smärre nagg

Keramik/Porslin

Monter 29

Budhistorik (17 bud)
3026887
3025714
3026885
3025714
950
3026884
900

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.