Restaurangsilver

435196

UPPLÄGGNINGSFAT, BORDSDEKORATIONER, 3 dlr., nysilver, fatet Tyskland, 1900-talets första hälft, Berndorff, A. Krupp, så kallat "restaurangsilver", dekorationerna i form av tuppar, vitmetall, märkt "Mosebacke", längd ca 58 cm, höjd ca 14 cm

Slitage

Diverse, Stockholmiana

Monter 14

Restaurangsilver

Budhistorik

2017-01-24 kl 10:08
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.