Matbord design Svante Skogh

435181

SVANTE SKOGH, matbord, "Cortina", 1950/60-tal, fanérat i jakaranda, med två iläggsskivor, höjd ca 73 cm, diameter ca 119, iläggsskivor ca 119x40, total längd ca 199 cm
CITES-intyg finns, intygets nummer: 51749-16.

Bruksslitage, fanerskador på kanten, smärre fläckar och stötmärken på skivan

Ändringar/tillägg
CITES-intyg finns, intygets nummer:51749-16

Möbler, Design

Rum 13

Matbord design Svante Skogh

Budhistorik (14 bud)
3026762
5 600
3026018
5 400
3025147
5 200
3026017
5 200
3025147
5 000

Slutpris SEK:
5 600
571 EUR, 690 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.