Berndt Friberg vas

435146

BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg, 1960-tal, stengods, harpälsglasyr i blågröna toner, signerad Friberg samt Gustavsbergs Studiohand, årsbokstav F (1964), höjd 24 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 5

Berndt Friberg vas

Budhistorik (28 bud)
3026094
5 800
3026741
5 800
3026094
5 600
3026740
5 400
3026094
5 200

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.