Stolar sannolikt från HMS Visby J11

435144

STOLAR, 1 par, 1900-talets första hälft, enligt uppgift sannolikt från jagaren HMS Visby J11, bonad björk, ryggarna med flottans vapen, stoppade sitsar i blå resp grön klädsel, sitsarna undertill märkta i blyerts "Visby", sitthöjd ca 46 cm

Bruksslitage, ytskador

Rum 6

Budhistorik (20 bud)
3027457
3027485
1 400
3027457
1 300
3027484
3027457

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.