Figurin Siam Buddha

435065

FIGURIN, metall, Siam, 1800-tal, i form av Buddha på tron, s k Bangkokskolan, höjd ca 21 cm

Slitage, något ojämn i gjutningen

Orientaliskt, Konsthantverk

Figurin Siam Buddha

Budhistorik (19 bud)
3027422
3027411
1 400
3027420
1 400
3027411
1 300
3026888

Slutpris SEK:
153 EUR, 185 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.