Skål med fat Edward Hald

435037

EDWARD HALD, "Stjärnhimmelmönstret", skål med fat, "Orrefors 1925, graverad dekor, signerad H 64/21, diameter skålen 20, diameter fatet 22,5 cm

Skålen med kantnagg, fatet med ett nagg, botten med tuschrester

Glas, Konstglas

Skål med fat Edward Hald

Budhistorik (3 bud)

3013383
450
3025695
3013383

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 48 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.