Vas Transitionstil

435023

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, transitionstil, dekor av sångfåglar samt växter i underglasyrblått, höjd ca 38 cm

Obet. glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Vas Transitionstil

Budhistorik (11 bud)
3026840
3026839
2 600
3026838
3026836
3026834

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.