Ferdinand Bol etsning (detalj)

434953

FERDINAND BOL (1616-80), Portrait of an Officer (Self- portrait), 1645, etsning, 11,5x11 cm, utskuren och limmad mot nytt bakgrundspapper, litteratur: Bartsch 11, Hollstein 12, proveniens: Martin Carlssons samlingar

Utskuren del av etsningen, monterad på nytt papper, bakgrundspappret med kort reva

Budhistorik (5 bud)
3035786
3035747
700
3035731
650
3035711
500
3035706

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.