Sven X:et Erixson oljemålning

434891

SVEN X:et ERIXSON (1899-1970), Komposition med figurer och måsar, signerad Sven Erixson, olja på pannå, ca 32,5 x 41 cm

Färgbortfall

Sven X:et Erixson oljemålning

Budhistorik (22 bud)
3025072
15 500
3011544
15 000
3025071
14 500
3011544
14 000
3025070
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.