Ampel 1800-tal Karl Johan

434876

AMPEL, 1800-tal, Karl Johan, för 3 ljus, i form av romersk oljelampa, patinerad plåt, förgylld brons, ljusarmar i form av örnar, höjd exkl kedjor ca 32, diameter 38 cm

Borrad för el

Belysning, Taklampor

Rum 2

Ampel 1800-tal Karl Johan

Budhistorik (6 bud)
3022408
2 600
3016565
1 600
3011589
3011558
1 400
3011557

Slutpris SEK:
2 600
265 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.