Collier odlade saltvattenspärlor

434833

COLLIER, doserat, odlade saltvattenspärlor ca 4-9 mm, crèmefärgade, med aprikosfärgad underton, god lyster, fåtal pärlor med svag orient, kistlås, 14 k guld, dekor med emalj samt rosenslipade diamanter totalt ca 0,03 ct, längd ca 44 cm

Bruksslitage, mindre skador på nacre samt emalj, naturliga tillväxtmärken

Guld/Smycken

Budhistorik (5 bud)
3027553
750
3026548
700
3026229
450
3023898
3013854

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.