Rolands Svenssons da Cunha-svit med 7 litografier

434801

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Tristan da Cunha, South Atlantic", Stockholm 1964, signerade roland S, Spec 44/75, litografimapp innehållande 7 lösa litografier, ca 39x50 cm
HISTORIK: Detta exemplar en av specialupplagorna för bibliotek o press som trycktes i 75 exemplar

Rum 7, Hylla 4

Budhistorik (10 bud)
3024698
650
3024165
600
3024696
600
3024165
550
3024695
500

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.