Klassisk gustaviansk soffa

434757

SOFFA, 1700-talets slut, gustaviansk, möjligen Lindome, skuren dekor av äggstav, humlekvist, fleuronger samt kannelerade ben, omklädda, sitthöjd ca 44 cm

Avkortad, renoverad, slitage, sprickor, kompletterade fotavslutningar, senare bemålning och klädsel

Rum 4

Klassisk gustaviansk soffa

Budhistorik (6 bud)
3025240
8 000
3023657
7 200
3022656
7 000
3022653
6 600
3022649
6 000

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.