Amuletter jade

434631

AMULETTER, 2 st, jade, Kina, 1900-tal, amuletter skurna med figurala motiv samt landskapmotiv, längd ca 58-60 mm

Lätt ytslitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 20

Amuletter jade

Budhistorik (7 bud)
3024670
650
3024362
600
3024669
550
3024362
450
3020498

Slutpris SEK:
650
66 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.