Matbord England Mahogny

434615

MATBORD, massiv mahogny, England, 1800-tal, Georg lll-stil, två slag, utfällbara ben, på hylsor samt hjultrissor i mässing, höjd ca 74, 185x23 cm, slagen ā 68 cm, totallängd ca 157 cm

Fanerlagning, repor, slitage

Rum 17

Matbord England Mahogny

Budhistorik (50 bud)
3028720
21 000
3028716
20 000
3028713
19 500
3028712
19 000
3028706
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 003 EUR, 2 253 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.