Bordspendyl

434563

BORDSPENDYL, sengustaviansk, omkring 1800, troligen krönt av dina, marmor och förgylld brons, höjd ca 38 cm

glas, nyckel, pendel saknas, slitage, nagg, en visare delvis av och medföljer.

Klockor/Ur

Monter 25

Bordspendyl

Budhistorik (11 bud)
3021139
3018863
3 400
3016139
3 200
3016138
3012926
2 800

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.